Żyj, bo ON żyje!

Noc się posunęła a przybliżył się dzień. Oto Chrystus przychodzi jak wschodzące słońce by oświecić tych którzy w cieniu śmierci mieszkają. O, zaiste błogosławiona noc, w której się łączy niebo z ziemią, sprawy boskie ze sprawami ludzkimi. O, zaiste błogosławiona noc, jedyna, która była godna poznać czas i godzinę zmartwychwstania Chrystusa! /Exultet
Jesteśmy URATOWANI! Bo oto ŻYCIE zwyciężyło śmierć. Bo ŚWIATŁOŚĆ pokonała mrok!

Twój wyrok? Jesteś wolny!!! JEZUS wziął go na siebie. ON spłacił Twój i mój dług!

Jezus zmartwychwstając wydobywa nas z naszych grobów. Nie z tych słodkich, cukierkowych jakie widujemy w tym czasie w kościołach. Z naszych grobów. Z brudu naszego życia. Z tego co najbardziej wstydliwe. Z tego co w nas najbrudniejsze, najpodlejsze, wręcz cuchnące. Z tego, czego się wstydzisz. Może sam/sama się siebie czasem brzydzisz. Bo ja tak. A Jezus? Jezus nie brzydzi się trupem Twojego i mojego życia. Jezus wchodzi w Twoją i moją śmierć by ja zniszczyć!

O śmierci, gdzie jesteś o śmierci? Gdzie jest moja śmierć? Gdzie jest jej zwycięstwo? On to JUŻ pokonał! Rozumiesz? To JUŻ się stało!

Cały świat krzyczy dziś najkrótszy telegram: „STOP! ŚMIERCI JUŻ NIE MA!”.

A zamiast życzeń, a może jako najlepsze życzenia na ten czas Słowo z II czytania Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego:

Jeśliście więc razem z Chrystusem powstali z martwych, szukajcie tego, co w górze, gdzie przebywa Chrystus zasiadając po prawicy Boga. Dążcie do tego, co w górze, nie do tego, co na ziemi. Umarliście bowiem i wasze życie jest ukryte z Chrystusem w Bogu. Gdy się ukaże Chrystus, nasze życie, wtedy i wy razem z Nim ukażecie się w chwale (Kol 3,1-4).

Nowego życia w Zmartwychwstałym Wam życzymy!
ON jest z Tobą.
I chce byś był/była z NIM.
Po prostu.

Z mocą błogosławieństwa,

ks. Michał Zybała, Ks Konrad Żyśko, ekipy „Projektu Źródło” i ewangelizatorzy Inicjatywy Ewangelizacyjnej „Przystanek Jezus w Lublinie”

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.