Przyjdź do Źródła. Rekolekcje dla spragnionych. Wojsławice.

W dniach 24 – 27 kwietnia 2014 r. w parafii Wojsławice k. Chełma odbyły się rekolekcje ewangelizacyjne. Prowadził je ks. Andrzej Sereda z ekipą ewangelizacyjną, w skład której wchodzą Małgosia, Zosia, Karolina, Maja, Ania i Jacek. Celem rekolekcji było prowadzenie uczestników do głębszego spotkania z Jezusem.

W pierwszym dniu rekolekcji ksiądz IMG_5898prowadzący odsłaniał obraz miłości Boga Ojca do każdego człowieka uświadamiając, że Bóg troszczy się o każdego człowieka, o jego przyszłość i życie codzienne. Ksiądz wyjaśniał, że miłość Boża jest bezwarunkowa, czuła, troskliwa i delikatna. Słowa kapłana IMG_5861zachęcały do wejścia w bliski i przyjacielski kontakt z Panem Bogiem poprzez modlitwę. Uwieńczeniem tego dnia była adoracja i indywidualne błogosławieństwo każdej osoby Najświętszym Sakramentem.

W drugim dniu rekolekcji rozważaliśmy tajemnicę grzechu. Swoim świadectwem IMG_5871ewangelizatorzy potwierdzili, że trwanie w grzechu ciężkim oddziela od Boga, sytuacja nieprzebaczenia drugiemu człowiekowi, przynosi smutek, zamęt, pogłębia duchową pustkę. Wieczorem modliliśmy się łaskę uzdrowienia, i o miłosierdzie Boże dla parafian.

Centralnym wydarzeniem rekolekcji było przybycie trzeciego IMG_5829dnia  do parafii relikwii Krzyża Świętego. Łzy wzruszenia pojawiły się na twarzach wielu osób. Podczas wieczornej adoracji krzyża parafianie zostali zaproszeni do przyjęcia Jezusa jako swojego Pana i Zbawiciela.

Nasze rekolekcje zakończyliśmy w niedzielę Miłosierdzia Bożego. Tego IMG_5885dnia kapłani modlili się nad każdą osobą indywidualnie o dar Ducha Świętego. Był to szczególny dzień ze względu na fakt, że Jan Paweł II został  w tym dniu ogłoszony świętym. Warto zaznaczyć, iż św. Jan Paweł II jest patronem nowej ewangelizacji w naszej archidiecezji. Ufamy, że rekolekcje ożywiły wiarę wielu osób i wydadzą dobre owoce. (red. Jacek Środa).

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.