Przyjdź do Źródła. Rekolekcje dla spragnionych. Olchowiec (zdjęcia i świadectwo).

Świadectwo Marzeny i Mirka Frydrychów:
Jestem parafianką parafii św. Małgorzaty w Olchowcu, ale mieszkam w filii tej parafii w Bezku i w Bezku głównie przeżywałam rekolekcje. Było to dla mnie dosyć mocne przeżycie, inne niż dotychczasowe – może ze względu na to, że była inna formuła tych rekolekcji. Myślę, że taka formuła – jestem kobietą – jakoś tak bardziej poruszyła moje emocje i przeżyłam je głębiej, bardziej też duchowo. Rodziło się wiele uczuć i to dobrych uczuć w zależności od słowa, które płynęło od ołtarza – uczuć miłości, zaopiekowania, takiej Miłości przede wszystkim bezwarunkowej. Bardziej poczułam, że jestem potrzebna, że jestem „po coś” na tej ziemi. Po naukach wychodziłam pełna pokoju, radości i nadziei.

Bardzo do mnie przemawiały świadectwa – to jest zupełna nowość w naszej parafii – bo mogłam wtedy doświadczyć, zobaczyć działania Pana Jezusa w życiu moich braci i sióstr, którzy mówili o trudnych sprawach, czasem bardzo osobistych, wewnętrznych. Ale to, że mówili i opowiadali o takich rzeczach, pokazywało, jak Pan Jezus działa w naszym życiu. Więc mogłam Go jakby dosłownie zobaczyć. Bardzo mi się też podobały nabożeństwa: nabożeństwo z czytaniem Listu od Ojca – listu miłości Boga-Taty do nas i potem błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Czułam, jakby Pan Jezus przytulił mnie i pogłaskał . I potem nabożeństwo, gdzie przebaczaliśmy – też było bardzo, bardzo mocne. Piękne to było doświadczenie, już nie mówię o zalewie różnych pieśni, nowych, bardzo głębokich treściowo. Bardzo je lubię i teraz mogłam się nimi nasycić do woli. Formuła rekolekcji ewangelizacyjnych była odświeżająca i przełamała rutynę w przeżywaniu rekolekcji, nabożeństw, śpiewu.
Marzena
Na mnie największe wrażenie zrobiło nabożeństwo przebaczenia. Było inne niż wszystkie, które dotychczas przeżywałem. Pozwoliło bardziej porządkować życie i ustawić na nowo relacje z ludźmi, którym zawiniliśmy, albo którzy nam zawinili. Było to bardzo głębokie i myślę, że we mnie pozostanie.
Mirek

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.