Przyjdź do Źródła. Rekolekcje dla spragnionych – Lublin, parafia pw. Przemienienia Pańskiego

W dniach 30.11 – 03.12 odbyły się rekolekcje ewangelizacyjne Projektu „Źródło” w parafii
pw. Przemienienia Pańskiego w Lublinie. Poniżej poza fotorelacją przedstawiamy wybrane
świadectwa osób uczestniczących w rekolekcjach.

Ojcze, dziękuję Ci za wyprowadzenie z Egiptu i za najbardziej radosny sakrament Miłości. Chwała Ci, Panie!

Kiedy poproszono, aby napisać to, co nas ogranicza, Duch święty oświecił mnie. Napisałam to, ofiarowałam Bogu i poczułam się wolna i szczęśliwa.

Zastanawiałam się, czy wziąć udział w tych misjach. Obawiałam się, że będą „zbyt młodzieżowe”. W czwartek tak zmarzłam w naszym kościele, że wołałam do Ducha świętego, wypominając Mu, że gdyby tu był to rozgrzewałby nie tylko moje serce, ale i ciało. W sobotę było ciepło, a w niedzielę gorąco… Duch święty rozpalił… nie tylko ciało, ale i serce, rozum, wolę… Pan przemieniał to, co grzeszne, słabe, niezrozumiałe i prowadził do zmartwychwstania, z Nim i w Nim! Jemu i Jego Miłości cześć!

Czas misji pokazał mi, jak wielką łaską jest sakrament pokuty i pojednania, kiedy Bóg sam przychodzi i wylewa na nas zdrój Swojego Miłosierdzia. Jezus Eucharystyczny uzdrowił moje serce i ufam, że dotyka mojego małżeństwa, gdzie jest obecny ze swoją miłością.

Wspaniała uczta duchowa. Od lat w takiej nie brałam udziału. Niech Pan błogosławi księdzu Łukaszowi i całej ekipie. Bóg zapłać!

Podczas tych misji, będąc w wielkim kryzysie małżeńskim, uczestnicząc w rekolekcjach powierzyłem swoje małżeństwo, rodzinę i siebie Bogu, przez Jego wielką miłość do ludzi udzielił mi podczas uwielbienia łaski Ducha świętego, którego odczuwam teraz każdego dnia. Moje życie i ja sam stałem się lepszym człowiekiem. Teraz wiem, że Jego miłość jest wielka i niekończąca się. Chwała Bogu na wieki!

„Raduje się dusza ma, wielbi Pana swego!” – Od 20 lat jestem na drodze głębokiego nawrócenia, a jednak Pan ma zawsze coś nowego. Podczas tych misji uświadomił mi po raz kolejny, jak piękną drogą mnie prowadzi. Kiedy kapłan przechodził z Najświętszym Sakramentem po kościele, zatrzymał się nad moją głową. Mogłam z miłością „objąć stopy Jezusa” i dotknąć Jego boską twarz. Jezus wlał w moje serce swoją miłość i uleczył moje zranienia. Kiedy prosiliśmy o dary Ducha świętego, napełnił moje serce nowym ogniem. Cieszę się, że Duch święty wychodzi z nową inicjatywą w Kościele w programie „Źródło”. Jest to nowa Pięćdziesiątnica, by wszyscy, którzy łakną i pragną, mogli przyjść do ŹRÓDŁA i pić!

 

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.