Posłanie do ewangelizacji – II nabór do „Projektu Źródło”, Dąbrowica 23.11.2014r.

Uroczystym posłaniem do ewangelizacji zakończył się II nabór do „Projektu Źródło”. 23 listopada 2014 roku w Dąbrowicy 23 ewangelizatorów otrzymało z rąk arcybiskupa Stanisława Budzika krzyże misyjne i błogosławieństwo na czas głoszenia.
Przez dwa spotkania rekolekcji połączonych z warsztatami nowi ewangelizatorzy wspólnie się modlili, słuchali konferencji i integrowali. Pierwszy weekend poświęcony był tematowi „Co głosić? Czyli: treść ewangelizacji”, kolejny dawał odpowiedź na pytanie – „Jak głosić? Czyli: metoda ewangelizacji”.
W homilii podczas mszy posłania pasterz naszej archidiecezji podkreślił, że w troskę Dobrego Pasterza o swój lud bardzo mocno wpisują się rekolekcje ewangelizacyjne trwające od kilku miesięcy w naszej archidiecezji. „Chcemy dotrzeć z Dobrą Nowiną do tych wszystkich, którzy oddalili się od Chrystusa i Kościoła. Ale zanim to uczynimy, musimy sami spotkać się z Jezusem, uznać w nim naszego Pana i Zbawiciela, doświadczyć, że bycie z Chrystusem umacnia zawsze i odradza radość, jak mówi papież Franciszek. To odkrycie, tej radości, ma być impulsem do umocnienia i odnowienia naszej wiary. I zaniesienia tej wiary tym, którzy dzisiaj tego szczególnie potrzebują” – przypomniał arcybiskup.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.